ארד חוגגת 80 שנה!

ארד חוגגת 80 שנה!

80 years arad group

 

שבע שנים לפני הקמת מדינת ישראל, ארד כבר הייתה בתחום מדי המים. בשנת 1941 מר רכבי, בעל בית מלאכה קטן שייצר חלקים למדי מים, איחד כוחות עם קיבוץ דליה בן השנתיים, והעביר את המפעל 35 קילומטרים דרומית-מערבית מחיפה, לקיבוץ דליה. השם “ארד” הוא ראשי התיבות של “איחוד רכבי דליה”.

בשנת 1954 שילבנו כוחות עם קיבוץ רמות מנשה השכן. השותפות הזו אפשרה לנו לצמוח ולהתפתח בקצב מהיר הרבה יותר ממה שיכולנו להתפתח לבד. הוספנו ללא הרף מוצרים ופתרונות מדידה מתקדמים לקווי הייצור שלנו והפכנו למובילים ומוכרים בשוק מדי המים בישראל. בשנת 1985 קפצנו קפיצת מדרגה משמעותית נוספת, כאשר רכשנו את חברת Master Meter, במטרה להכניס את מוצרי ארד לשוק האמריקאי.

בשנת 2000 הקמנו את “ארד טכנולוגיות”, כאשר זיהינו את המגמה המתפתחת בשוק – לעבור לקריאה מרחוק של מדי מים, ויחד עם ארד טכנולוגיות השיקה קבוצת ארד מערכת קר”מ אשר מספקת פתרון שלם – מדי מים משדרים, תשתית תקשורת, תוכנת ניהול ושירות. המערכת זכתה להכרה בינלאומית וכיום המערכת נותנת פתרון מלא ללקוחותינו בארצות הברית, ישראל ובמדינות רבות נוספות.

עם צמיחתה המתמשכת של החברה בישראל ובשווקים חדשים ברחבי העולם, כמו גם עם שינויים במבנה הארגוני של הקיבוצים, התקבלה ההחלטה לצאת לציבור. מאז שנת 2004 נסחרת מניית ארד בבורסה לניירות ערך בתל אביב (ARD).

חמש שנים מאוחר יותר, בשנת 2009, השקנו את מד המים האולטראסוני הראשון שלנו, אוקטב. מד המים אוקטב, מהווה את חוד החנית במדידת מים, תוך שמירה על איכות המדידה לאורך שנים. האוקטב הפך למד המים המוביל בישראל וברחבי העולם כולו.

בשנת 2009 הוקמה חברת בת נוספת בסין Arad China במטרה למכור מדי אוקטב בשוק הסיני, החברה צמחה וגדלה והיום היא מהווה חלק משמעותי בשוק הסיני.

לקראת סוף שנת 2013 הצטרפה לקבוצת ארד חברת Contazara, היצרנית הראשונה של מדי מים חכמים בספרד. כיום Contazara היא הספקית הגדולה ביותר של מדי מים בשוק הספרדי, עם נתח שוק של 40%.

בשנת 2014 השקנו את אלגרו, מערכת ה-AMI הדו-כיוונית הראשונה שלנו מקצה לקצה, המספקת למשתמשי הקצה ולמפעילי השירות נתוני בקרת מים בזמן אמת ומכל מקום. כמו כן, צירפנו שותפה חדשה לקבוצת ארד – חברת Cicasa אשר הביאה  לנו נוכחות משמעותית בשוק של מקסיקו ואמריקה הלטינית.

בשנת 2016 השקנו את הסונטה, המד האולטראסוני הביתי, עטור הפרסים שלנו.

שנתיים לאחר מכן, בשנת 2018, התווספה לקבוצה ארד גם חברת  WaterTech באיטליה ובקולומביה בכדי לחזק את כלל פתרונות ניהול המים שלנו באירופה ובשוק הקולומביאני.

משנת 2018 אנו צועדים קדימה אל עבר עולם ה-IoT. בעידן הפרוטוקולים הפתוחים בו משולבים מוצרי ארד, כחלק מהעיר החכמה, אם באמצעות רשת תקשורת מבוססת LoRa ואם באמצעות טכנולוגיות נוספות מתחום ה-,NB-IOT המאפשרות קריאה מרחוק של כל סנסור במרחב העירוני ובכלל זה מדי מים.

לאורך כל שנות הפעילות שלנו, אנו מקפידים על עמידה בדרישות הרגולציה בכל השווקים בהם אנו פועלים תוך שמירה על דרישות התקן ותקני הניהול האיכותי.

80 השנים הראשונות הללו הוכיחו כי בעזרת נחישות וחתירה למטרה, הרבה השקעה בפיתוח מוצרים ובפיתוח ההון האנושי שהוא המשאב החשוב ביותר בקבוצת ארד, הפכנו ממפעל קטן למובילי ענף, עם שש חברות בנות ומפיצים ביותר משישים מדינות ברחבי העולם. מה שנראה פעם כמו מדע בדיוני הוא עכשיו מציאות. כשאנחנו נכנסים לעשור התשיעי שלנו, אנו בטוחים כי נמשיך להוביל ולפתח את תחום הפתרונות המתקדמים למדידת מים.

זו כמובן גם ההזדמנות להודות לכל הלקוחות והשותפים שלנו שלקחו ולוקחים חלק בהצלחה שנקראת – קבוצת ארד.

 

גלילה למעלה