ביקור הנספחת הכלכלית של שגרירות גרמניה בארד דליה, ישראל

ביקור הנספחת הכלכלית של שגרירות גרמניה בארד דליה, ישראל

הנספחת הכלכלית בשגרירות גרמניה  ונציגת לשכת המסחר

גרמניה – ישראל  ביקרו במועצה האזורית מגידו .

מועצה אזורית מגידו יזמה את הביקור במטרה לקדם שיתופי פעולה עם גורמים כלכליים בגרמניה בנושאי פיתוח כלכלי , תעשייתי, מחקרי ואקדמי.

איל רום מנכ”ל החברה הכלכלית  לפיתוח מגידו ואדר’ ברוך שמיר– מהנדס המועצה ארחו את  הגב’ טניה הוט -נספחת כלכלית בשגרירות גרמניה בישראל , עוזרתה עידית קרביץ ולירון קול -נציגת לשכת המסחר גרמניה- ישראל  . הביקור שהתקיים ביום רביעי 28/12/16 החל במועצה בו הוצג מידע כללי על המועצה  ,המרחב הביוספרי  מגידו  ותכניות הפיתוח בתחום הטכנולוגי והתיירותי .בחלקו השני של הביקור התקיים סיור ומפגש בקיבוץ דליה במפעל “ארד” רמות מנשה /דליה בהובלת   מנכ”ל החברה מר ניצן כהן וסמנכ”ל השיווק הבינ”ל מר יאיר זוננשיין.

“הביקור של הנספחת הכלכלית  נוצר בעקבות ביקורו של  שגריר גרמניה בישראל במועצה אזורית מגידו לפני מספר חודשים”  אומר איל רום, “המטרה שלנו היא  לקדם שיתופי פעולה כלכליים בין גרמניה לבין אזורנו, למועצה קשרי שותפות מזה 25 שנה עם מחוז הוכזאורלנד הנמצא בצפון גרמניה בתחומי מדינת נורד ריין ווסטפליה , אזור עתיר בתעשייה וחקלאות. בעקבות ביקור ראש המועצה איציק חולבסקי, ברוך שמיר ושלי במהלך 2016 בגרמניה נוצרו חיבורים בתחום הכלכלי. הביקור של הנספחת הכלכלית  ירחיב את שיתופי הפעולה .כבר במהלך הביקור עלו מספר רעיונות מעשיים להקמת קשר עם גופים בגרמניה שלהם עניין לקדם פעילות משותפת ”

ניצן כהן מנכ”ל ארד: ” הגב’ טניה  הוט הכירה מקרוב את תחום הפעילות של קבוצת ארד כמובילה במתן פתרונות טכנולוגיים פורצי דרך בשוק מדידת המים. הנספחת סיירה בקווי המוצרים, התרשמה מהיקף העשייה והצגת הפתרונות של ארד לשוק המקומי והבינ”ל. במהלך הביקור התקיימו דיונים פתוחים על המשך שיתוף הפעולה בין שתי המדינות בתחום מדידת המים. טניה ציינה את המגמות בשוק באירופה ובייחוד בגרמניה והציעה להיות גורם מקשר בין חברות פוטנציאליות ונציגי תאגידי מים בגרמניה לקבוצת ארד.”

האורחות מאד התרשמו מתוכנית הפיתוח  של המועצה  ומהמפעל  הנמצא בתהליכי פיתוח מואצים וחדירה לשוק האירופי, אכן סוכם על יצירת קשרים עתידיים בגרמניה היכולים לסייע בקידום שיתופי הפעולה.

%d7%91%d7%99%d7%a7%d7%95%d7%a8-%d7%a0%d7%a1%d7%a4%d7%97%d7%aa-%d7%9b%d7%9c%d7%9b%d7%9c%d7%99%d7%aa

גלילה למעלה