סונטה – מד מים ביתי אולטראסוני תוצרת חב’ ארד זוכה בפרס עיצוב בינלאומי יוקרתי

סונטה – מד מים ביתי אולטראסוני תוצרת חב’ ארד זוכה בפרס עיצוב בינלאומי יוקרתי

22/03/2016

מאז 1953 עוסק מוסד העיצוב העצמאי iF International Forum Design GmbH שמושבו בהנובר, בקידום ובעידוד המצוינות בתחום עיצוב המוצר. הפרסים היוקרתיים המוענקים פעם בשנה, הם ה’אוסקר’ של תעשיית עיצוב המוצר.

IF

ארד גאה במיוחד להכריז כי מד המים הביתי האולטארסוני שלה “סונטה” נמנה השנה עם הזוכים בקטגוריית המוצר הנבחר.

ה”סונטה” היה אחד מתוך למעלה  מ- 3,400 מוצרים המועמדים לפרס, שצוין לטובה באופן מיוחד על ידי צוות בינלאומי המונה 58 שופטים וזאת בזכות העיצוב המעולה, המהווה שילוב מושלם של מבנה ועיצוב, פונקציונליות ויופי, סגנון וטכנולוגיה.

זיו נאהרי, מנהל המוצר של הסונטה, קיבל את הפרס בשם חב’ ארד בטקס החגיגי שנערך ב-26 בפברואר במינכן, בהשתתפות של למעלה מ- 2000 איש.

נאהרי: “הייתה לי זכות גדולה להימנות עם מקבלי הפרס בגין מוצר פורץ דרך. זוהי נקודת השיא בעשרות שנות מובילות טכנולוגית של ארד בתחום מדידת המים. אנו בטוחים שהמוצר המהפכני עתיד לשנות את פני תחום זה, בהיותו מד מים ביתי שהינו ללא חלקים נעים, תומך ב-IoT, חכם ומדויק ביותר בעולם כיום.”

sonata if

“תגה” חברה מובילה בעיצוב והנדסת מוצרים, פעלה בשיתוף פעולה הדוק עם צוות ניהול המוצר של ארד, בפיתוח העיצוב של הסונטה שזכה כאמור בפרס העיצוב היוקרתי.

עמית ברק, מנכ”ל “תגה” : “מטרת החברה בעיצוב המוצר הייתה להביא לידי ביטוי את הרעיון שהסונטה מהווה שינוי מהותי בתפיסת טכנולוגיית מדי המים הביתיים.

ברוח זו, אחת התכונות שהוקנו לסונטה הוא צורתו המרובעת, המחליפה את הצורה העגולה האופיינית של מדי מים ביתיים, הנגזרת מהרכיבים האנלוגיים שלהם. “הסונטה” מעלה את מדידת המים הביתית על מסלול ה-IoT ומפיח בו רוח של חדשנות מתקדמת. רצינו שהאמירה העיצובית תבטא את רמת התחכום המהפכני של המוצר החדש, בניגוד למוצר המכני מהדור הקודם.

עם זאת, היה על המוצר להיות עמיד ואמין, דבר שחייב אותנו לנהוג בהקפדה בבחירת החומרים ובשילוב עקרונות העיצוב, שמעניקים לו חוזק ועמידות ללא פשרות.”

מד ה”סונטה” יושק רשמית בתערוכת IFAT שתיערך במינכן בתאריכים: 30 במאי עד 3 ביוני 2016.